mikro-dyfuzory

podając za portalem LABORATORIA.net (http://laboratoria.net/technologie/3225.html)

Mikrodyfuzja -

Jest to nowa, rewolucyjna i niezwykle skuteczna metoda - między innymi- dezynfekcji,dezynsekcji i dezodoryzacji wszystkich powierzchni oraz całego powietrza poprzez nasycenie go aktywną mgłą ze środkiem rozpylonym na mikrocząsteczki (30 mikronów).

Wykorzystywane jest specjalne urządzenie tzw. dyfuzor wraz z gamą preparatów - nietoksycznych środków, które swoją niezwykłą skuteczność zapewniają dzięki połączeniu wyselekcjonowanych środków chemicznych.Skojarzenie tych rodzajów substancji zapewnia preparatom niezwykle dużą skuteczność.

ZASADA DZIAŁANIA DYFUZORA

Urządzenie to poprzez wyrzut cząstek o średnicy przeciętnie 32 mikronów rozprasza wysycającą powietrze mikromgłę. Proces ten prowadzi do impregnacji cienką warstwą środka dezynfekcyjnego wszystkich znajdujących się w otoczeniu urządzenia powierzchni bez ich zmoczenia czy zaplamienia.

Zaprogramowany przez timer urządzenia czas będzie funkcją objętości powietrza, które będzie miało być poddane jego działaniu. Dzięki timerowi możliwe jest stosowanie dyfuzora po godzinach pracy bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.